poniedziałek, 25 lipca 2016

hemp oil & oil serum

Kiedy mam okazję pobyć tylko sama ze sobą, najchętniej zasiadam wtedy do czytania moich ulubionych blogów i stron na temat kosmetyków naturalnych i zaczynam eksperymentować z recepturami. Od niedawna używam oleju konopnego, głównie jako nawilżającego serum na noc, jednakże dzisiaj postanowiłam połączyć go z innymi składnikami i wykonać serum olejowe pod maskę.
Olej konopny pozyskiwany jest z nasion konopii lub samej rośliny, Zawiera wiele cennych składników, wśród których doskonała proporcja Omega 6 do Omega 3, jest jedynym jadalnym produktem, który posiada kwas gamma-linolenowy, a także przeciwutleniacze, aminokwasy i minerały i witaminy A, D, E, K.
W kosmetyce może być stosowany bezpośrednio na skórę, jak i jest wchodzi w skład innych kosmetyków. Doskonale nawilża skórę, działa przeciwstarzeniowo, wsmacnia jej odporność. Polecany jest również do cery trądzikowej, suchej ale i dojrzałej.


serum olejowe pod glinkę

kwas hialuronowy 1% 2
ekstrakt z noni 0,5
olej ze słodkich migdałów 1,5
olej konopny 1

Wszystkie składniki w powyższych proporcjach należy ze sobą dokładnie wymieszać a następnie zaaplikować na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Serum nie zawiera konserwantów, dlatego należy je aplikować od razu po sporządzeniu, Po wchonięciu nakładamy wybraną maseczkę do twarzy, 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz