środa, 24 sierpnia 2016

Cupuacu butter and an ayurvedic body balm


Masło Cupuacu otrzymywane jest z nasion drzewa Theobroma Grandiflorum, będącego przedstawicielem kakaowców, a rosnącego w lasach Amazonii. Masło, którego używam jest nierafinowoane i tłoczone na zimno, Cupuacu ma właściwości odżywcze, łagodzące i zmiękczające, dzięki czemu idealnie nadaje się do skóry przesuszonej i zmęczonej. Masło Cupuacu zawieta takie substancje aktywne jak kwasy tłuszczowe nasycone: oleinowy, stearynowy, linolowy, palmitynowy, archidynowy, fitosterole, dzięki którym zmniejsza się poziom utraty wody przez skórę i wzmacniana jest lipidowa bariera naskórka, witaminy, C, A, B i E. Masło Cupuacu jest także naturalnym filtrem chroniącym skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVB.
Samego masła nigdy wcześniej nie stosowałam. Przy opisie kosmetycznym wspomniane jest, że należy je stopić z innymi olejami, wobec czego do wykonania balsamu do ciała postanowiłam dodać jeszcze nierafinowany olej kokosowy, a dla wzmocnienia chłodzącego efektu - kilka kropli olejku miętowego.

Potrzebne składniki


40 gr naturalnego masła Cupuacu
40 gr oleju kokosowego
kilka kropel naturalnego olejku miętowego

Masło i olej należy rozpuścić w kąpieli wodnej i miksować przez kilka minut do uzyskania gładkiej i jednorodnej konsystencji. Na koniec dodajemy kilka kropelek wybranego olejku naturalnego dla zapachu. Całość odstawiamy do ostygnięcia. Przechowujemy w lodówce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz