czwartek, 27 kwietnia 2017

abyssinian oil


Olej abisyński powstaje z nasion modraku abisyńskiego. To jednoroczna roślina występująca w rejonie Morza Śródziemnego, a dokładnie na Wyżynie Abisyńskiej.
Olej abisyński bogaty jest w kwas erukowy - nienasycony kwas omega-9. Dzięki jego obecności olej wykazuje niezwykłe działania nawilżające. Tworzy również na skórze niewidzialną warstwę ochronną, która powoduje utrzymanie wysokiego poziomu nawodnienia skóry i chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi.
Oprócz kwasu erukowego olej zawiera także kwasy tłuszczowe: palmitynowy, palmitoleinowy – oleinowy, linolowy, stearynowy, linolenowy arachidowy, behenowy i lignocerynowy.
Charakteryzuje się jasnym słomkowym kolorem i prawie bezwonnym zapachem.
Wykazuje działanie antyoksydacyjne dzięki czemu doskonale chroni przed wodnymi rodnikami i powstrzymuje proces starzenia się skóry. Nadaje skórze elastyczność i przyspiesza regenerację naskórka.
Poza stosowaniem na skórę twarzy olej można również wykorzystać w preparatach pielęgnacyjnych przeznaczonych do włosów, dłoni, paznokci, stóp. Z olejem abisyńskim można również wykonać kąpiel, dzięki czemu nasze ciało pozostanie miękkie i nawilżone. Olejek można także  wykorzystać po opalaniu, gdyż dzięki swoim właściwościom nawilżającym przyniesie ukojenie po zbyt długiej ekspozycji na promienie UV.
W swojej pielęgnacji od dnia dzisiejszego zastąpię do tej pory używany przeze mnie olej ze słodkich migdałów olejem abisyńskim i będę stosowała czysty olej bezpośrednio na skórę twarzy. Na razie nie będę łączyła go z innymi składnikami ponieważ jestem ciekawa efektów jakie przyniesie sam olejek.
Jednym z pierwszych pozytywnych aspektów jest to, że olej nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Jestem bardzo ciekawa dalszych efektów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz